close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více
 
Děkujeme vám za návštěvu a přijďte zas!!!Komentáře taky potěší..

Duben 2009

Mumlavské vodopády s Burdovími

14. dubna 2009 v 10:16
V sobotu okolo 12 hodiny zazvonil tatínkovi mobil trrrrrr ,trrrrr a ozvalo se z kuchyně
,,jé nazdár Ríšo" v tom tatínek asi po půl hodinovém telefonu vykřikl jestli nechceme jet na Mumlavské vodopády s Ríšou a holkami.Máma to věděla jistě ,že pojede ,ale já se musela ještě rozhodnout ,ale nakonec jsem jela.Když jsme měli teda jet na ty vodopády museli jsme si naondulovat pohorky ,protože Ríša povídal ,že tam bude ještě sníh ,máma připravila nějaké to jídlo a pití a já jsem nedělala nic ,protože jsem měla ,mám zlomenou ruku v zápěstí..
Ještě ten den večer mě žene maminka do postele ,abych prej vstávala.Druhý den ráno táta vstoupí do mého pokojíčku a volá teda pardon ten přímo řval ,,vstávat budíček" Mě s eto moc nelíbilo,ale stejně jsem musela vstávat ,protože jsme jeli konečně na ty vodopády!!!!!
Zabalili jsme si nějaké potřebné věcičky a hurá do Horního Polubnýho.Cesta byla dlouhá a neúnavná tak jsem skoro celou cestu prospala ze sluchátky v uších .Když jsme tam konečně dorazili ,bylo tak čtvrt na deset ,pejsci nás vítali hlučným štěkotem.Sešli jsme dolů a nevěděli jsme jestli spí nebo ne ,ale nakonec jsem přes okno viděla Elu v obýváku tak jsem zaťukala a otevřeli se dveře dřív než jsem doťukala.Chvilku jsme byli u nich, aby se holky stačil převléct nachystat si věci.Konečně nasedáme do aut a jedeme na ty vodopády!!!!!!!

Jedeme jenom kousíček autem .Musíme dát auta na parkoviště jenomže to parkoviště je placené ,ale co nějak to přežijeme.Když jsme tam parkovali parkoviště bylo úplně prázdné….
Pavla nás vede kudy máme jít ,na začátku tam sníh nebyl ,ale když jsme se dostali blíže k vodopádům tak tam byl sníh.3li jsme po kamenité cestě a byli jsme seřazeni do 3 skupinek první šli můj táta s Ríšou a pesan ,druzí šli Ema ,Kiki a já a na konec uzavírali mamka s Pavlou .už konečně jsme mohli vidět pramen ,jehož se poté stávali vodopády hezčí a hezčí.Zastavili jsme a jenom se dívali na tu krásu přírody.
Když jsme se jentak dívali najednou koukáme kde jsou Ríša s tátou a vidíme je jak lezou kam se nemá uličníci jedni….Lezli až k vodě kam se nesmělo ,ale jakožto můj táta musí vyzkoušet vše.Viděli jsme ještě dalších pár malých vodopádů,ale řeknu vám že když jste byli blíž a blíž k vodě bylo víc a víc zima.
Šli jsme nižší cestou,která na konec nevedla nikam takže jsme museli šplhat do kopečku.
Elu už pomalu začínali bolet nožky tak jsme se dohodli že pudem ještě 10 minut a potom se uvidí.Ríša říkal ,že by mněla být blízko
Krakonošova snídaně (vyhlídka) ,ale na konec když jsme dorazili k ukazateli tak jsme ušli teprve asi 2,5km .ale ta vyhlídka byla asi nějak stejně dlouhá co jsme šli k té mapě .3li jsme na zpátky a z kopečka to šlo lépe než do kopečka.


Ela si cestou dolů oblíbila mého tátu nevím sice proč ,ale to nevadí. :-D.Dolů to šlo lépe všichni si povídali a cesta dolů utekla to jako voda.Když jsme došli zpět na parkoviště bylo plné aut.Dohodli jsme se ,že půjdeme ještě na oběd do restaurace ,ale nevěděli jsme jestli do Motorestu nebo na Zvonek.Rozhodli jsme se raději pro Motorest ,protože se tam moc nekouří jako ve Zvonku.No bylo to tam moc hezký a nebylo tam moc plno.Chutnalo to výborně nejdříve přinesli polívky,potom hlavní jídla,,dezerty a nakonec zmrzlinu no to byla dlabanice.
Než nám přinesli zmrzlinku tak se tam Ema nudila tak jsi tam hrála s pivními tácky.
No teda odvalili jsme se do auta jenom stěží,měli jsme žaludky narvané jak k prasknutí.Než jsme odjeli zpátky domů do Brandejsa tak musel táta ještě naučit Ríšu plést pomlázku to byla zábava Dospělí seděli u stolu venku na verandě a děti pobíhali okolo Jindry aby je to taky naučil.

Na konec jsme museli jet už domů ,protože bylo už pozdě.Moc se mi výlet líbil a myslím si že bysme ho mohli příště zopakovat !!!!!!

Zrzek

13. dubna 2009 v 17:09 Zrzek

Agátka

13. dubna 2009 v 17:08 Agáta


Apoky

13. dubna 2009 v 17:04 Apokyna

Deil

13. dubna 2009 v 17:03 Deil

Chip

13. dubna 2009 v 17:02 Chip (Čip)

Gulit

13. dubna 2009 v 17:02 Gulit

Boženka

13. dubna 2009 v 17:00 Božena

Bára

13. dubna 2009 v 16:59 Bára